Mal-eko zajmuje się odbiórem, transportem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych i przemysłowych

Odbiór odpadów opakowaniowych Krosno – pamiętaj o nowych przepisach!

bogate doświadczenie, elastyczność , skuteczność , lokalne pozycjonowanie firmy

planeta w rekach ludzi
Jesteś mieszkańcem Krosna lub okolicznych miejscowości? A może prowadzisz firmę w tym pięknym miasteczku? Odbiór odpadów opakowaniowych Krosno jest terminem, którym poważnie powinieneś/powinnaś się zainteresować. Zwłaszcza że od niedawna obowiązują nowe przepisy.

Ekologiczna odpowiedzialność

Od pewnego czasu sporo mówi się i pisze o ochronie środowiska. Wynika to z oczywistego faktu - mieszkańcy Krosna i okolicznych miejscowości, podobnie jak mieszkańcy innych regionów Polski, poczuwają się do odpowiedzialności za stan otaczającej ich wokół natury. Ekologiczna odpowiedzialność, o której piszemy, przybiera różne formy – część z nich jest regulowana prawnie od dawien dawna, inne zaś dopiero zaczynają pojawiać się w naszej codzienności. Przykładem działania wpisującego się w ideę ekologicznej odpowiedzialności jest zarządzanie odpadami, które choć stanowi obowiązek każdego obywatela Polski od wielu lat, to w wyniku zmian w przepisach, jakie weszły w życie z dniem 1 stycznia 2020 roku, poddawane jest bardzo wnikliwej kontroli. Czytając dalej, dowiesz się, czy zmiany te dotyczą Ciebie.

Gospodarowanie odpadami opakowaniowymi starym (nowym) obowiązkiem

Gospodarowanie odpadami opakowaniowymi dotyczy zarówno domów jedno- lub wielorodzinnych, jak i przedsiębiorstw. Nowe przepisy skierowane są przede wszystkim do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji prowadzących działalność w następujących obszarach:
  • preparaty smarowe, oleje, opony pneumatyczne (m.in. eksport, recykling itp.),
  • pojazdy,
  • sprzęt elektryczny,
  • baterie lub akumulatory,
  • transport odpadów,
  • odpady opakowaniowe – przepis dotyczy wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za organizację odzysku opakowań, ich wytwarzanie, eksport oraz import, recykling.
Zgodnie z rozporządzaniem, które weszło w życie 1 stycznia 2020, podmioty świadczące usługi w wyżej wymienionych obszarach, powinny zarejestrować się w BDO . Skoro formalnościom stało się zadość, pora przejść do konkretów, czyli odbioru odpadów opakowaniowych.

Dlaczego odbiór odpadów opakowaniowych Krosno jest tak ważny?

Odbiór odpadów opakowaniowych jest obowiązkiem, co już zostało przez nas wspomniane. Abstrahując od aspektów prawnych i sankcji z tego wynikający (w przypadku niedopilnowania), gospodarowanie tymi odpadami jest istotne z powodów zdrowotnych. Nie od dziś wiadomo bowiem, że gromadzone i pałętające się śmieci mogą mieć negatywny wpływ na ludzkie zdrowie, a w dodatku są niebezpieczne dla środowiska.

Odbiór odpadów opakowaniowych Krosno zrealizujesz w Mal-Eko!

Zarządzanie odpadami to nasza specjalność. Każdego dnia zajmujemy się gospodarowaniem odpadami opakowaniowymi z papieru, kartonu, czy też folii stretchowej. Zawsze punktualni, zawsze elastyczni, zawsze spełniający Twoje oczekiwania. Skontaktuj się z nami, podaj najważniejsze informacje dotyczące tego, co wytwarzasz i w jakiej ilość – przyjedziemy, odbierzemy, będziesz miał z głowy.Ogólny harmonogram odbioru odpadów jest dostępny na naszej stronie internetowej . Zachęcamy do zapoznania się z nim. I do zobaczenia!
maleco

Masz jakiekolwiek pytania?

Skontaktuj się z nami
Call Now Button